SMD & THT Dizgi
​SMD & THT Dizgi hattımızın teknik özellikleri doğrultusunda her türlü elektronik kartın SMD ve TH Dizgisi IPC-A-610 ve ISO 9001 standartlarına uygun şekilde yapılmaktadır. SMD & THT Dizgi hattımız manuel Serigrafi makinemizden başlar. Bu makine sayesinde PCB üzerine lehim kremi sürme işlemi gerçekleşir. Her baskılı devre kartı için özel tasarlanmış Stencil(Elek) kullanılarak PCB üzerine lehim kremi uygun miktarda uygulanır, daha sonra kontrol edilir ve dizgi işlemine aktarılır.
​Sahip olduğumuz altyapı ve üretim teknikleri konusunda deneyimli kadromuzla kartlarınız adet sınırı olmaksızın sorunsuz ve yüksek kalite standartlarında tasarlanıp üretilebilmektedir. Otomatik makinelerden oluşan SMD & THT Dizgi hattımızda ihtiyaçlarınıza hızlı ve kaliteli bir şekilde çözüm üretebilmekteyiz. PCB üzerine uygun koordinatlarda, açılarda ve yüksekliklerde 50 besleyici kasedi (feederi) ile 4 nozzle sahibi olan dizgi makinemiz; IPC standartlarına göre 10.000 CPH hızı ile dizgi yapmaktadır. SMD & THT Dizgi hizmetimiz, müşterilerimizin ihtiyaç ve tercihlerine göre kurşunlu/kurşunsuz (RoHS) krem lehim veya Glue (yapıştırıcı) kullanılarak verilmektedir.
​Tam otomatik SMD & THT Dizgi Hattımız ile 201, 402, 603, 805, 1206, 1210 ve TQFP240 kadar komponentlerin dizgisi yapılabilir. 4 kontrol kamerası sayesinde komponent dizgi hassasiyeti 0,01mm’dir. Sonuç olarak dizgide hata oranı minimum seviyededir. SMD & THT Dizgi işleminden sonra komponentler lehimlenmesi için PCB'ler konveyör aracılığıyla özel fırına aktarılır, oda sıcaklığından 300 ℃ ye kadar bağımsız olarak ayarlanabilen 6 tane üstte 6 tane altta toplam 12 tane ısıtma bölgesi ve 1 tane soğutma bölgesi bulunan fırınımızda ±1°C sıcaklık hassasiyeti ve ±2°C PCB sıcaklık sapması ile PCB'ler fırınlanır. PCB'lerin ihtiyaç duyduğu sıcaklık profiline göre fırın uygun bir şekilde ayarlanır. PCB, dizgi ve lehim işlemi bittikten sonra Omron RNS II Optik okuyucu makinesi ile kontrol edilir. Hata durumunda tamir istasyonunda düzeltilir. Soğuk lehim, sararma, montaj sonrası oksidasyon ve çatlakların önüne geçilir.
MAKİNE PARKURUMUZ
SMT LEHİM MAKİNESİ (ZB32125H)
Yılda 50 bin karta kadar lehim yapabilen yarı otomatik SMT lehim makinemiz.
SMD DİZGİ MAKİNESİ (SMT 550)
Yüksek hassasiyete sahip, saatte 10.000 komponente kadar montaj yapabilen SMD & THT Dizgi makinemiz.
THT DALGA LEHİM MAKİNESİ
Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre kullandığımız TH dizgi makinemiz.
AOI MAKİNESİ (OMRON VT-RNSII)
Üretilen kartların malzeme ve kalite kontrollerini gerçekleştirdiğimiz optik kontrol makinemiz.
SMD REFLOW FIRIN (JAGUAR A6)
Çok yüksek sıcaklıklarda ısıtma yapabilen fırınımız.